28 Mart 2008 Cuma

Duvara Karsı

gegendiewandjj8.jpg

Tür : Dram Gösterim Tarihi : 12 Mart 2004 Yönetmen : Fatih Akın Senaryo : Fatih Akın Görüntü Yönetmeni : Rainer Klausmann Müzik : Klaus Maeck Yapım : 2004, Almanya , 120 dk.

Oyuncular

Birol Ünel (Cahit) , Sibel Kekilli (Sibel) , Catrin Striebeck , Güven Kıraç , Meltem Cumbul , Hermann Lause (Cem Akın) , Cem Akın , Demir Gökgöl , Aysel İşcan , Mehmet Kurtuluş Bir intihar girişiminin ardından psikiyatrik tedavi gören alkol ve uyuşturucu bağımlısı Cahit, 40 yaşlarında, Türk kökenli bir Alman’dır. Doktoru ona “İntihar, hayatına nokta koymanın tek yolu değildir” dediğinde yaşama yenidne başlaması gerektiğini anlar. Yine bir Türk olan Sibel, genç ve güzel bir kızdır ve tutucu ailesinin baskısı onu da bir intihar denemesine sürüklemiştir. Sibel, ölmeyi denemek yerine başka bir kurtuluş yolu getirir aklına: yeni tanıştığı Cahit’ten onunla evlenmesini ister!

Hayatına biraz olsun anlam katmak, biraz da kıza yardım etmek isteyen Cahit bu teklifi kabul eder. İlk başta tek paylaşımları, birlikte oturdukları küçük daire olan ikiliye, kaderin oynayacağı bir oyun vardır elbette: aşktan kaçabilir misiniz?

tam ekran

Hiç yorum yok:

Bu .Yazıya Not ver !

Template Design | Elque 2007